ЩО РОБИТИ ПІСЛЯ ПРОТІКАННЯ АБО ЗАТОПЛЕННЯ В ДОМІ?

Протікання води у домі може бути руйнівним, зі збитками від води, що часто призводить до дорогого очищення та ремонту. Ось що потрібно робити, якщо ви постраждали від протікання води вдома - і як зупинити їх у майбутньому.

Вимкніть воду. Перше, що потрібно зробити, щоб зменшити протікання води, - це вимкнути подачу води. Запірний клапан зазвичай розташовується у вашій кухні або ванній кімнаті і він миттєво відключає воду до вашого будинку. Протікання води може бути з очевидного джерела, який можна ізолювати - ваша посудомийна або пральна машина, змішувачі та туалети повинні мати ізолюючий клапан на шлангу або трубопроводі, який можна повернути проти годинникової стрілки, щоб вимкнути подачу води. Якщо у вас є велика кількість води у вашому домі, ви також повинні вимкнути електроенергію - за умови, що це безпечно - і постачання газу, поки ситуація не буде вирішена.

Визначте джерело протікання. Витік води в будинку може мати багато можливих джерел, тому виявлення місця, звідки вода надходить, може бути складним. Як і прорив труб, вода може потрапляти у ваш будинок з таких місць, як ванна або душ, протікаючий дах або навіть затоплення у сусідньому будинку.

Видаліть надлишки води. Позбавлення від протікань будь-якої стоячої води - загальна задача, і чим довше вона застоюється у вашому домі, тим більше шкоди. Для великомасштабного затоплення може знадобитися використання насосу, який слід розмістити в нижній частині затопленої ділянки. Для зменшення кількості води може також бути використаний волого-сухий вакуум.

Почніть процес сушки. Цвіль починає розвиватися протягом 24-48 годин після затоплення, тому початок процесу висихання є ключовим фактором до обмеження пошкоджень від води. Розмістіть техніку сушитися на повітрі, а також приберіть будь-які вологі меблі або килими. Відкрийте вікна, щоб випустити вологість. Перевірте свої стіни - будь-який гіпсокартон або інший матеріал, який постраждав, потрібно буде зняти і замінити. Останнім етапом для значних затоплень є осушувач, щоб витягти вологу з приміщення, - але переконайтеся, що вікна закриті, перш ніж запускати його.

Захист від майбутніх протікань. Після завершення очищення потрібно зробити справою номер один - захист будинку від майбутнього протікання води. Крім того, як регулярно перевіряти труби і вживати додаткові застереження під час холодної погоди (основна причина протікань води в будинку), багато людей обирають інвестувати в систему безпеки водопостачання. Такі системи дають вам спокій, контролюючи рівень вологості у вашому домі та відразу виявляючи джерело витоку. Система виявлення протікань води може попередити вас про витік, де б ви не знаходилися, а також дозволити вам дистанційно відключати воду, тобто ви можете контролювати протікання води, перш ніж вони завдадуть серйозної шкоди.

Дізнайтеся більше про систему охорони води GROHE Sense